Про навчальний заклад


Останні 14 років школу очолює Бабій Богдан Степанович, під керівництвом якого колектив зберіг і примножив здобутки минулого .


Тут працює чудовий колектив досвідчених педагогів, які володіють навичками практичної, теоретичної та творчої діяльності, система знань яких постійно розширюється і дозволяє виконувати професійні обов'язки з високою продуктивністю, діяти самостійно й відповідально, цілеспрямовано впливати на особистість учнів в процесі навчання і виховання.



Обличчя школи характеризують такі статистичні дані:

у школі працює 74 педагоги, з них: спеціалістів вищої категорії– 36,  Ікатегорії – 25, ІІкатегорії – 6,категорію спеціаліста мають – 7учителів; педагогічне звання « Вчитель-методист» присвоєно - 2педагогам, звання «Старший вчитель» -15.

Учителі школи постійно беруть  участь у різноманітних конкурсах. Переможцями міського конкурсу «Учитель року» у різні роки були:
Квасниця О.І., Крупка М.С., Кудла  О.Г., Решетняк Л.В., Кучер І.В., Івах С.Є., Качмар Л.О., Салдан Н.І., Воробець В.Є., Подоляк В.І., Фіялкович В.І., Лібрук Н.С., Яросевич І.С.
За сумлінну працю, творчість, ініціативність, вагомий внесок у навчанні та вихованні підростаючого покоління значна кількість учителів отримала  такі нагороди:

 Грамота ГУОНЛОДА -19

Почесна грамота МОН України – 9

Орден «Трудового Червоного Прапора» -1

«Знак пошани»-1.

Відмінник освіти України-2

Грамоти міського відділу освіти – 32.

Із перших днів існування школи і до сьогодні працюють ті, чия щоденна праця , величезний досвід роботи є такими  потрібними нашій школі:

Квасниця Ольга Іванівна, Решетняк Лариса Віталіївна, Кучер Ірина Василівна, Франків Ольга Миколаївна, Забуранна Марія Миколаївна

За роки діяльності зі стін навчального закладу вийшли сотні випускників, багатьма з яких школа пишається. Незгасаючим став вогонь учительських сердець, коли слідами своїх наставників пішло багато їх вихованців. Особливо гордиться тими, хто повернувся до неї здобувши педагогічну освіту і зараз становить значну частину колективу школи (24 )Правду кажуть, що спочатку вчитель дивиться на своїх випускників із любов’ю, потім – із надією, а пізніше – з гордістю. Літопис школи повсякчас поповнюється біографіями її наставників і вихованців.Теперішні учні формують сучасне обличчя школи. Колишні випускники пишуть сторінка за сторінкою її історію. Успіхи учнів - одне з найкращих мірил для вчителя і школи. Якщо школі є ким гордитися, це означає, що її історія багата, що їй є на кого оглянутися, на що опертися сьогодні, що вона має підстави розраховувати на перспективу. Це означає, що школа допомагає талановитим учням дізнатися про свої здібності, розвинути їх, спроектувати майбутнє і успішно зреалізуватись.
 Серед випускників школи різних років є чимало людей, які обрали для свого фахового поступу наукову стезю. Оскільки наша школа вже давно позиціонує себе як гуманітарне освітнє середовище, то логічно, що наші колишні вихованці активно обживають філологічні обшири. Хоча серед кандидатів наук, про яких ми знаємо, є наукові працівники не тільки гуманітарного, а й природничого і технічного профілів. Однак дехто з них також фахово використовує свої раніше набуті знання з іноземних мов. (Детальніше тут).

Спеціалізована школа №4 - опорна з вивчення іноземних мов, і тому на базі нашого навчального закладу регулярно проводяться секційні засідання вчителів іноземних мов міста, обласні методичні семінари з предмету за участю представників ЛОІППО та методистів Британських видавництв «Oxford Press», «Longmen», міські предметні олімпіади. Успішно проходять майстер-класи для вчителів міста, творчі портрети вчителів-методистів, ряд інших методичних заходів. Учителями-тренерами проводяться заняття з курсової підготовки вчителів англійської мови південно-західного освітнього сектора Львівської області. Для підвищення рівня знань з англійської мови учні школи постійно беруть участь у програмі FLEX, яка діє при Американській раді в Україні. Завдяки програмі FLEX за останні роки 18 учнів школи побували на навчанні в США. Це дає їм можливість вільно володіти англійською мовою, допомагає при вступі до престижних вузів України та при виборі професії, для якої знання мови міжнародного спілкування є інструментом як для примноження багатств власної країни, так для інтеграції у світовий простір.Із великим зацікавленням учні та вчителі школи беруть участь у програмі «Навчаймося разом», що проводиться Британською радою в Україні. У школі постійно працюють волонтери, одоратори іноземних мов із дружніх навчальних закладів України та Польщі. Шкільний Євроклуб «Промінь Європи» відомий як в Україні, так і поза її межами.

Пріоритетними завданнями освітньої діяльності педагогічного колективу є:

1.Досягнення належної результативності навчально-виховного процесу шляхом проведення особистісно-зорієнтованого навчання, урізноманітнення його форм і методів,
здійснення компетентнісного підходу до процесу навчання.

2.Використання новітніх освітніх технологій, які мають сприяти загальному розвиткові особистості, формуванню її світоглядної культури, індивідуального досвіду, творчості.

3.Збереження пріоритету родинного виховання у тісному контакті з громадськістю.

4.Створення оптимальних умов для розвитку творчих здібностей обдарованих дітей.

5.Підвищення ефективності підготовки до ЗНО.

6.Створення в навчальному закладі "природного" мовленнєвого середовища шляхом роботи в школі представників Корпусу Миру США.

Школа активно включилася в процес національного відродження. Має вагомі здобутки на цьому шляху. Понад 20 років діє товариство «Краяни». Найбільші здобутки мають гурти «Соняшник», «Чомучки», «Соколи», «Барвінок», «Криниченька», «Берегиня», «Світлиця». Багато років підтримувала дружні зв’язки із ЗОШ №7 м.Артемівська Донецької області в рамках експедицій «Моя земля – земля моїх батьків». За цей час більше двохсот артемівців побувало у мальовничому Прикарпатті, зібрали фольклорний матеріал, який увійшов у збірку «Одна Батьківщина – і дох не буває». Більше ста учнів нашої школи відвідали м.Атремівськ, були гостями міських і шкільних свят. Не міліють криниці духовності нашої школи і сьогодні. Традиційними стали такі свята: Свято першого дзвоника, Свято квітів, Андріївські вечорниці, святого Миколая, Новорічні ранки та бали, музична композиція до дня святого Валентина, Свято зустрічі птахів, Міс школи, свято Букварика, брейн-ринги до Дня рідної мови, Шевченківські дні, виховні заходи до дня Матері, Козацькі забави, зустріч випускників, випускні вечори, Свято останнього дзвоника, зустрічі з видатними людьми.
Неабияке місце у житті школи займають і конкурси: патріотичної пісні, конкурси малюнків "Осінній зорепад”, конкурси до творчості Шевченка, конкурс на краще виготовлення годівничок та шпаківень, "Умілі руки”, конкурс валентинок, конкурс писанок.

Школа працює над реалізацією виховної місії: «Формування одухотвореної, толерантної, морально і фізично здорової особистості, здатної креативно мислити, обирати власний життєвий шлях, відповідати за свої дії».

У рамках реалізації виховної проблеми проведені різноманітні заходи як у школі, так і в межах міста.

Реалізації місії сприяє діяльність музею старожитностей « Мамина Світлиця». Школа тісно співпрацює із батьками, високі результати якої підтвердив обласний моніторинг якості виховної роботи. Вона є опорною у місті з родинного виховання.

У межах міста школа започаткувала традицію відзначати ювілейні дати навчального закладу. Гостями свят  є випускники, батьки, учителі-ветерани, представники громадськості, священики.

У школі ведеться велика краєзнавча робота. Щорічно більше 200учнів подорожують мальовничими та історичними місцями України.

Школа повинна стати для учнів рідною домівкою. Дуже хочеться, щоб у ній було затишно і комфортно. Щоб батьки і діти переконались у цьому,  щорічно проводиться «День відкритих дверей» для майбутніх першокласників.

Учнівський і педагогічний колективи прагнуть не зупинятися на досягнутому і в наш  складний час готові реалізувати вимоги, які стоять перед сучасною освітою.

Немає коментарів:

Дописати коментар